Elektronika Automatyka Projektowanie

Naprawa panela kontrolnego Beckhoff CP2912

Nasz stały klient, będący jednym z czołowych producentów w swojej branży, zgłosił się do nas z nagłą awarią panela kontrolnego Beckhoff CP2912. Zadanie nie było łatwe, ponieważ naprawa musiała być wykonana niezwłocznie, a dodatkowo w weekend i w godzinach nocnych, by nie zakłócać ciągłości produkcji, która trwała non-stop, przez siedem dni w tygodniu i trzy zmiany dziennie.

Gdy panel przestał odpowiadać na polecenia operatorów natychmiast został on przywieziony do naszego serwisu. Po podłączeniu okazało się, że pobór prądu w stanie spoczynku jest zbyt duży, prawdopodobna przyczyna takiego zachowania panela operatorskiego jest to, że jest zwarcie na płycie głównej. Stwierdziliśmy, że musimy działać szybko i skutecznie. Po przeprowadzeniu dokładnych testów oraz diagnostyki, okazało się, że głównym powodem problemu było podanie wysokiego potencjału na masę (GDN) zasilania urządzenia. Ta usterka spowodowała uszkodzenie wewnętrznej przetwornicy napięcia DC/DC na płycie głównej.

Dzięki naszej zaawansowanej technologii diagnostycznej, w tym kamery termowizyjnej, byliśmy w stanie szybko zlokalizować uszkodzenie i przystąpić do naprawy. Skutecznie zidentyfikowaliśmy wszystkie uszkodzone elementy i wykonaliśmy wymianę na nowe. Po naprawie dokładnie przetestowaliśmy panel, aby upewnić się, że wszystko działa jak należy.

Finalnie, dzięki naszemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, udało nam się przywrócić panel do pełnej sprawności w rekordowo krótkim czasie. Nasz klient mógł kontynuować produkcję bez większych zakłóceń, co pozwoliło mu uniknąć długiego przestoju linii.

Masz pytanie ?

Napisz do Nas

JDSL Sp. z o.o.
ul. Działkowa 24
02-234 Warszawa
Tel. (+48) 22 216 59 62

Dziękuję ! Twoja wiadomość została wysłana.
Wiadomość nie została wysłana. Popraw błędy i spróbuj ponownie.